خرید بک لینک
ساخت فروشگاه رایگان
رزرو آنلاین هتل خارجی
football strike خرید سکه
رزرو آنلاین هتل خارجی
football strike خرید دلار
خرید جم هی دی
کپسول آتش نشانی
کولرگازی ارزان
تبلیغات در شبکه های اجتماعی
خرید گیفت کارت
کولرگازی
خرید پیج اینستاگرام
ساخت استخر
مانومتر ویکا

فرش شویی

نحوه پاک کردن لکه‌های فرش

بهترین زمان برای پاک کردن لکه‌های فرش در اسرع وقت قبل از اینکه فرصتی برای فرو رفتن در فرش داشته باشد، است. مطمئنا گاهی اوقات این امکان وجود ندارد، شاید هنگامی که به خانه می‌رسید متوجه شوید که حیوان خانگی شما به طور تصادفی به یک ظرف برخورد کرده و محتویات آن را بر روی فرش ریخته است یا لکه‌ای را پس از مدتی طولانی بعد از اینکه مهمان‌ها خانه شما را ترک کردند، پیدا کرده‌اید. در هر صورت نگران نباشید اگرچه ممکن است پاک کردن لکه‌ای که تازه نیست کمی سخت‌تر باشد اما همچنان این امکان وجود دارد. حتی اگر نتوانستید لکه‌های فرش‌تان را از بین ببرید شستشوی فرش خود را به قالیشویی عابدینی بسپارید تا این کار را برای شما انجام دهد.

شستشوی فرش

چگونه لکه‌های فرش را تمیز کنید

جذب کردن لکه از روی فرش

ابتدا، هر ماده جامدی را که بر روی فرش قرار دارد را بردارید. سپس، با استفاده از یک حوله سفید و یا دستمال کاغذی، تا آنجا که می‌توانید لکه‌ها را بسابید. حوله را روی لکه قرار دهید و فشار دهید تا حد امکان آن را جذب کند. هنگامی که حوله اشباع شد، به یک نقطه تمیز دیگر بر روی حوله بروید و سپس این کار را تکرار کنید. این روند را تا زمانی که انتقال لکه به حوله صورت نگرفته باشد (به تعبیر دیگر هنگامی که دیگر نمیتوانید هیچ ردی از لکه بر روی حوله را ببینید) تکرار کنید.

شستن

قبل از استفاده از یک محلول تمیز کننده، ابتدا مقدار کمی (بسته به اندازه لکه‌ها، اما احتمالا بیش از 4/1 فنجان) آب گرم در این منطقه بریزید. این کمک خواهد کرد که بخشی از لکه خارج شود، به خصوص مدت زمان زیادی از ایجاد آن گذشته باشد؛ با توجه به ماهیت لکه و نوع فرش، این ممکن است همه چیزی باشد که به آن نیاز دارید. این آب را با استفاده از یک حوله سفید یا دستمال کاغذی به اندازه‌ای استخراج کنید تا دیگر چیزی جذب حوله نشود. اگر لکه‌های فرش همچنان باقی بماند، مراحل زیر را دنبال کنید.

مخلوط کردن با مایع ظرفشویی

یک لیوان آب گرم را با 2-3 قطره مایع ظرفشویی مخلوط کنید. مقدار بیشتری از مایع ظرفشویی به آن اضافه نکنید! اضافه کردن بیش از حد باعث خواهد شد یک لکه اضافی بر روی فرش شما ایجاد شود. ظرف مایع ظرفشویی را درون لیوان آب گرم قرار دهید و به آرامی فشار دهید تا فقط یک قطره از آن بیرون بیاید. این کار را فقط یک یا دو بار تکرار کنید.
بسیار مهم است که از مایع ظرفشویی بی‌رنگ استفاده کنید. هر گونه افزودنی‌های رنگی می‌تواند به طور بالقوه لکه‌هایی را بر روی فرش شما ایجاد کند. از هر برند تجاری می‌توانید استفاده کنید، تنها کافی است توجه داشته باشید که مایع آن بی‌رنگ باشد.

تمیز کردن لکه

یک حوله سفید تمیز یا دستمال کاغذی را درون مخلوط فرو ببرید و به آرامی بر روی لکه‌های فرش بمالید. از بیرون لکه شروع کرده و به سمت داخل حرکت کنید تا از پخش شدن لکه‌ها جلوگیری کنید.
با اعمال یک فشار ملایم لکه‌های رنگی را تمیز کنید، اما آنها را با فشار تمیز نکنید. در حالی که ممکن است وسوسه انگیز باشد که با فشار آن را بمالید، اما این امر به طور جدی می‌تواند به فرش شما آسیب برساند. اعمال فشار ممکن است باعث از بین رفتن الیاف فرش شما شود. در هر دو نوع فرش‌های دست بافت و ماشین بافت، این کار می‌تواند جلوه‌ای فرسوده به فرش شما دهد که حتی ممکن است بدتر از حالتی باشد که لکه بر روی آن وجود داشت. به همین دلیل، از قلم مو یا برس برای تمیز کردن فرش استفاده نکنید.
حوله را با دقت و به آرامی بر روی لکه حرکت دهید. اگر متوجه شدید که قادر به رسیدن به عمیق‌ترین قسمت فرش نیستید، از انگشتان خود برای تمیز کردن الیاف‌ها و پوشش آنها با استفاده از محلول تمیز کننده استفاده کنید.
هنگامی که این مراحل را انجام دادید، از یک حوله سفید خشک یا دستمال کاغذی استفاده کنید تا حداکثر محلول تمیز کننده را پاک کنید.

شستن مجدد

تمیزکاری خود را با ریختن مقداری آب خنک برای تمیز کردن مایع شوینده (تقریبا 4/1 فنجان) خاتمه دهید. دوباره این آب را تا زمانی که فرش خشک شود، با روش ذکر شده در بالا جذب کنید.
اگر لکه دوباره ظاهر شود، ممکن است بیشتر و عمیق‌تر در فرش شما نفوذ کرده باشد و موجب فرسودگی آن شود. در صورت لزوم، این روش تمیزکاری را دوباره تکرار کنید.

محصولات تمیزکاری موضعی

گاهی اوقات، بر خلاف تلاش‌های ما، تمیز کردن لکه‌های فرش به طور کامل نیازمند یک محصول تمیز کننده قوی‌تر باشد. از محصولات استاندارد و به مقدار کم استفاده کنید تا به فرش آسیب نرسد.

” کارخانه فرش شویی عابدینی به‌عنوان بهترین قالیشویی تهران خدمات شستشوی فرش درکوتاهترین زمان و با کیفیت عالی برای شما شهروندان تهرانی انجام می‌دهد “

+ نوشته شده در پنجشنبه 29 فروردين 1398ساعت 14:25 توسط عابد | | تعداد بازدید :